Kontakta oss

Vi på Bergsgårdens förskola

Bergsgårdens förskola
Centrumplan 3
562 40 Taberg

Våra avdelningar i Centrum:

Myran
079-339 75 98
myran@bergsgardensforskola.se

Lammet
079-335 28 79
lammet@bergsgardensforskola.se

Duvan
079-335 81 47
duvan@bergsgardensforkola.se

Lejonet
079-335 97 63
lejonet@bergsgardensforskola.se

Våra avdelningar i Karshult:

Bergsgårdens förskola
Karshult 5
555 93 Jönköping

Svalan
072-700 41 07
karshult@bergsgardensforskola.se

Örnen:
072-700 41 08
karshult@bergsgardensforskola.se

Rektor:
Linda Thorstensson
073-410 68 12
rektor@bergsgardensforskola.se

Biträdande rektor:
Carina Josefsson
076-027 48 76
carina.josefsson@bergsgardensforskola.se

Specialpedagog:
Vi erbjuder andra fristående förskolor att köpa tjänster av vår specialpedagog Ingela Östlin. I nuläget är det ca 25 olika förskolor som tecknat sig för avtal för denna tjänst.

Kontakta rektor Linda, rektor@bergsgardensforskola.se, om ni är intresserade av att teckna avtal med specialpedagogen.

Styrelsen:
styrelsen@bergsgardensforskola.se